عکس هاي احسان خواجه اميري

زندگينامه احسان خواجه اميري , پدر احسان خواجه اميري

احسان خواجه اميري 

چکيده اي از بيوگرافي احسان خواجه اميري :

احسان خواجه اميري

تاريخ تولد: 1363/8/7

محل تولد: تهران

تحصيلات: فارغ التحصيل مهندسي کامپيوتر

تاهل: متاهل

فرزندان: يک پسر به نام آرشان

سبک : پاپ

سازها: ويولن

بيوگرافي احسان خواجه اميري:

احسان خواجه‌اميري (زاده? 7 آبان 1363)، خواننده، آهنگساز و تنظيم‌کننده، موسيقي پاپ ايراني است. احسان خواجه اميري فارغ‌التحصيل مهندسي کامپيوتر است.

پدر احسان خواجه اميري، استاد ايرج خواجه اميري از خوانندگان قديمي و نام آشناي دنياي موسيقي است. خواهرش اليکا نام دارد. خواجه‌اميري در بيمارستان هشتروديان متولد شد.

احسان خواجه اميري و پسرش آرشان

احسان خواجه اميري از 5 سالگي آموختن موسيقي را شروع کرد. در همان سنين به کلاس‌ هاي سنتور و ويولن رفت و پيانو را از خواهرش اليکا خواجه اميري ياد گرفت. اين خوننده جوان در سن 12 سالگي براي برنامه کودک آهنگ سازي مي کرد.

شايد باورش سخت باشد؛ ولي احسان خواجه اميري بسيار زودتر از ساير خوانندگان در ايران پا به دنياي حرفه اي موسيقي گذاشت. او در 17 سالگي اولين آلبوم خود به نام «من و بابا» را منتشر کرد. کمتر از دو سال بعد در حالي که هنوز بيست سال هم نداشت، تيتراژ سريال غريبانه (هر چي آرزوي خوبه ) را اجرا کرد و با اين اثر به خوبي شناخته شد.

بيوگرافي احسان خواجه اميري

از ديگر تيتراژهاي موفق اين خواننده مي توان به تيتراژ سريال ميوه ممنوعه، در مسير زاينده رود، براي آخرين بار، نابرده رنج، ماه عسل و … اشاره کرد.

سال 84 آلبوم «براي اولين بار» را روانه بازار کرد، که مورد استقبال قرار گرفت، فروش اين آلبوم تا پيش از آلبوم بعدي اش بيش از 300000 نسخه بود.

اولين کنسرت احسان خواجه اميري در سال 84 در کيش برگزار شد، تاکنون کنسرت‌هاي موفقي در شهرهاي مختلف ايران برگزار کرده‌است، کنسرت او در سال 86 در هفت سانس در تالار وزارت کشور مورد استقبال بي نظيري قرار گرفت.

همسر احسان خواجه اميري و پسرش

همسر احسان خواجه اميري :

احسان خواجه اميري در سال 83 وقتي تنها 20 سال داشت با همسرش ليلا رباني آشنا ميشود اما براي ازدواج چون خيلي زود بود 5 سال صبر کردند سپس بعد از آشنايي کامل با بکديگر ازدواج کردند. احسان خواجه اميري و همسرش در فروردين 93 صاحب يک پسر بنام ارشان شدند. ليلا رباني همسر احسان خواجه اميري متولد تيرماه است.

آلبوم‌هاي احسان خواجه اميري :

من و بابا (1380)

براي اولين بار (1384)

سلام آخر (1386)

فصل تازه (1387)

يه خاطره از فردا (1389)

عاشقانه‌ها (1391)

پاييز، تنهايي (1393)

30 سالگي (1395)

شهر ديوونه (1397)

پدر احسان خواجه اميري

تک‌آهنگ‌هاي احسان خواجه اميري :

نگو برگرد

ابر مسافر

يکيو دارم

پاييز مسموم (به مناسبت سالروز بمباران شيميايي سردشت)

بايد برگشت

وقتي مي‌خندي

آرامش

عاشق که بشي

نوش دارو

قلب ساعتي

من ديوانه (با همکاري گروه دارکوب)

آتش عطش (به مناسبت اربعين حسيني)

من عاشقم (به مناسبت ماه محرم)

ثانيه

دروازه‌هاي دنيا (ترانه رسمي تيم ملي فوتبال ايران در جام جهاني برزيل(2014)

شهيد آب و آتش (ققنوس)

تحويل بهار

نامه

گذشته‌ها

حلقه شادي

شقايق

عاشقم من

گوشه تنهايي

منم مي‌شم مثل خودت

مژده بده

شِکوه

جوان

دوستي (از ترانه‌هاي قديمي پدرش)

پرنده (از آثار قديمي پدرش)

خاتون

بهاره

بم

پنجره‌هاي باران

مي‌شه

صميمانه

ارشان پسر احسان خواجه اميري

جوايز و افتخارات هنري احسان خواجه اميري :

احسان خواجه اميري جوايز و افتخارات بسياري در کارنامه هنري خود دارد که در زير به برخي از آنها اشاره مي کنيم:

برنده تنديس بهترين آلبوم موسيقي پاپ براي آلبوم «عاشقانه‌ها»  از اولين جشنواره سالانه موسيقي‌ما در سال 1392

برنده تنديس بهترين قطعه پاپ خارج از آلبوم موسيقي براي قطعه تاوان بخش کارشناسي، از دومين جشنواره سالانه موسيقي‌ما در سال 1392

برنده جايزه بهترين تيتراژ تاريخ صدا و سيما از نظر مردم (تيتراژ سريال نابرده رنج) 1392

برنده جايزه مردمي بهترين ترانه تيتراژ سال (تيتراژ آواي باران) 1393

برنده تنديس بهترين آلبوم موسيقي پاپ (براي آلبوم پاييز، تنهايي)، بخش مردمي، از سومين جشنواره سالانه موسيقي‌ما در سال 1393

برنده جايزه مردمي بهترين ترانه تيتراژ سال (تيتراژ پاياني برنامه ماه عسل) – سه ستاره- 1395

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : خواجه ,احسان ,اميري ,آلبوم ,تيتراژ ,موسيقي ,احسان خواجه ,خواجه اميري ,اميري احسان ,آلبوم موسيقي ,جشنواره سالانه ,احسان خواجه اميري ,خواجه اميري احسان ,اميري احسان خواجه ,جشنواره سالانه موسيقي‌ما
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شرکت خدمات مهندسی فناوری های پیشرفته نوین خرید ترازو آنلاین مشوش فول تکست Skye Randy